Перейти к содержанию
Авторизация  
M0nah

Длинная тема

Рекомендуемые сообщения

1.В каждом описании скилла(где есть что-то с уроном или защитой) как и в пассивках так и в описании у менеджера использовано слово "phisical" - должно бblть "physical". И вообще я бbl поменял местами немного текст на : "Increases by тут_число% physical and magical attack when attack monsters."Shot00005.thumb.jpg.7f324923bae498556a71d8d384870fde.jpg

P.S. Не могу добавлять много картинок с компа на раз(стоит предел) и впадлу на заливать их куда-то, буду постами писать :( 

Поделиться сообщением

2. Скилл Skill Enchant Mastery у менеджера и в пасивках пишет: "Increase safe chance to enchant skill for 5%". s загубил у Increase, но и так мое предложение: "Increases safe chance for enchanting skills by 5%".

497bec2691bbt.jpg

Поделиться сообщением

4.

• "+60% to receiving adena for kill enemy players (for account)" - "+60% to adena receiving for killing enemy players (for whole account)".
  • "This service as works in a party. The bonus to an award extends on those players who were killed by you, or caused a loss to the penultimate". - "This service also works in party. You get bonus to an award by killing those players or by giving penultimate damage."
  • "+100% to receiving experience and SP for kill monsters and enemy players (for account) - "+100% to receiving experience and SP for killing monsters or enemy players (for whole account)"
  • "This service as works in party. The bonus will be in case you finished the monster the last" - "This service also works in  a party. You get bonus by last hitting monster.".
  • "Auto use CP/HP/MP + settings menu (for account)" - "Auto use CP/HP/MP + settings menu (for whole account)".
  • Кароче везде где (for account) я предлагаю сделать (for whole account), лично для меня лучше смотриться

48ed52df77d9t.jpg

Поделиться сообщением

5. Анонсbl

• "Try selling/buying game items with real money from other players is punishable by ban to all your accounts and the accounts of accomplices". - "Trying to sell/buy game items with real money from other players is forbidden. The punishment is a ban all of your and your accomplices accounts".
  • слово "avanpost" заменить на "outpost", к примеру: "Floran Dock Avanpost (Dark) is under attack!" - "Floran Dock Outpost (Dark) is under attack" 

Поделиться сообщением

6. гном с лсами

• "Ask about detals" - "Details"
  • "All the effects from the skills are overlaid additionally and nor replace their existing counterparts. Augmented weapons can not be transferred" - "All effects from skills are added additionally and do not change or replace their's existing original effect. Augmented weapons cannot be transferred."

f136a47c8723t.jpg

Поделиться сообщением

Незнаю. У меня на русском написано

Так вот кто на чаре то был:D

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти
Авторизация